Sadownicy solidaryzują się ze strajkującymi rolnikami

Autor: www.sadyogrody.pl 19 lutego 2015 09:03

Sadownicy solidaryzują się ze strajkującymi rolnikami Listopadowy protest Związku Sadowników pod Kancelarią Premiera; fot. sadyogrody.pl

- Polscy sadownicy wyrażają swoje poparcie dla obecnie protestujących rolników i solidaryzują się z nimi - podał Związek Sadowników RP.

- Polscy sadownicy pierwsi zostali dotknięci skutkami rosyjskiego embarga. Bezwzględnie wykorzystali to odbiorcy naszych produktów- szczególnie przetwórcy i niektóre sieci handlowe. Doprowadziło to wiele gospodarstw do problemów finansowych, a problemy kolejnych narastają. Mimo naszych ogromnych wysiłków od kilku miesięcy trwa bardzo trudna sytuacja na rynku owoców. Dotychczasowe (unijne i krajowe) formy pomocy okazały się nieskuteczne. Jesienią ub. r. jako pierwsi przeprowadziliśmy akcje protestacyjne - w Brukseli przed Parlamentem Europejskim i siedzibą Komisji Europejskiej, w Warszawie przed Sejmem, Kancelarią Premiera, Ministerstwem Gospodarki, Ministerstwem Finansów, Ministerstwem Rolnictwa i Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej oraz na wielu drogach i mostach - czytamy w komunikacie Związku Sadowników RP.

Związek potwierdza, że polscy sadownicy wyrażają swoje poparcie dla obecnie protestujących rolników i solidaryzują się z nimi. ZSRP upoważnił także swoich członków do aktywnego uczestnictwa w odbywających się protestach.

- W związku z trudną sytuacją naszej branży, Związek Sadowników RP domaga się od Rady Ministrów podjęcia szybkich, zdecydowanych działań na szczeblu krajowym oraz unijnym. Jak zawsze jesteśmy otwarci na współprace, zarówno z innymi organizacjami, jak też administracją państwową - napisano w komunikacie.

- Pogłębiający się kryzys finansowy naszego i innych sektorów należy jak najszybciej przerwać - dodano.

Przypomnijmy, 19 lutego na warszawskim Torwarze rozpoczyna się ogólnopolski protest rolników. Zwołali go rolnicy z OPZZ RiOR oraz NSZZ "Solidarność" RI.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM