Sąd ponownie rozpatruje sprawę posła Maliszewskiego

Autor: Farmer.pl / sadyogrody.pl 27 lutego 2015 14:46

Sąd Rejonowy w Grójcu ponownie rozpatruje sprawę posła Mirosława Maliszewskiego (PSL) - podaje Farmer.pl.

  • 27 lutego br. odbyła się rozprawa w tej sprawie dotyczącej składania przez posła wniosku o dopłaty w 2010 r. To pierwszy termin, w którym doszło do rozprawy po apelacji. Jak dowiedział się serwis Farmer.pl w sądzie, kolejny termin wyznaczono na 31 marca, a powodem odroczenia jest konieczność wykonania dodatkowych czynności w sprawie.

  • Przypomnijmy, w kwietniu 2014 r. Sąd Rejonowy w Grójcu skazał Mirosława Maliszewskiego na karę pół roku wiezienia, w zawieszeniu na dwa lata, za podrobienie podpisu żony, na wniosku o dopłatę bezpośrednią.

Z aktu oskarżenia wynikało, że w maju 2010 roku, Maliszewski złożył, do grójeckiego biura ARiMR, wniosek o przyznanie dopłaty bezpośredniej. Zrobił to na swoje nazwisko, później jednak okazało się, że wsparcie to należy się żonie. Według śledczych w czerwcu, już miesiąc po terminie składania wniosków, Mirosław Maliszewski wycofał swój poprzedni wniosek i złożył kolejny, na którym sfałszował podpis żony. Dzięki temu uzyskała ona dopłatę w wysokości ponad 9,5 tysięcy złotych. 

Maliszewski tłumaczył, że podpisał się na wniosku żony za jej wiedzą i zgodą, więc początkowa kara była niewspółmierna do winy. Stąd apelacja.

Mirosław Maliszewski jest posłem PSL już trzecią kadencję. Pełni tę funkcję od 2005 r. Na potrzeby procesu zrzekł się immunitetu. Maliszewski jest także znanym grójeckim działaczem oraz prezesem Związku Sadowników RP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM