Sachajko: Chciałem wzmacniania polskiego przetwórstwa, a nie firm zagranicznych

$data.author.description Autor: Farmer.pl 22 listopada 2016 15:21

Sachajko: Chciałem wzmacniania polskiego przetwórstwa, a nie firm zagranicznych Jarosław Sachajko

- Jakie zmiany są potrzebne w rolnictwie i w ustawach, aby stabilizować sytuację? - na to pytanie podczas debaty na konferencji „Narodowe wyzwania w rolnictwie” na PGE Narodowy odpowiadał poseł Jarosław Sachajko.

Ostatnio Sejm przyjął kilka ważnych ustaw – ocenił poseł. Ustawa o ubezpieczeniach pozwoli na pakietowe ubezpieczanie. Będzie narodowy ubezpieczyciel – to ważna zapowiedź, zważywszy opór towarzystw przed zapowiadanymi pakietami. Ubezpieczanie daje rolnikom bezpieczeństwo.
Poza tym ważna jest ustawa o funduszach promocji.

- Jako przedstawiciel opozycji miałem do niej zastrzeżenia: chciałem wzmacniania polskiego przetwórstwa, a nie firm zagranicznych – poprawki upadły. Podobnie było ze znakiem „Produkt polski”.

Jak ocenił poseł, ustawa ta to szansa na odzyskanie rynku wewnętrznego, podobnie jak ustawa o sprzedaży bezpośredniej, potocznie tak nazywana.

To szansa dla rolnictwa na rynku lokalnym – rolnik odzyska prawo wytworzenia i przetworzenia swoich produktów. Ważna byłaby też ustawa o spółdzielczości rolnej – projekt jest bardzo oczekiwany i długo zapowiadany, ale wciąż go nie ma. Klub Kukiz'15 przygotował też ważną ustawę o używaniu siedlisk na działalność pozarolniczą – pomogłaby rolnikom dywersyfikować dochody. - Mam nadzieję, że projekt ten będzie procedowany – mówił poseł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM