Ruszył proces kontraktowania środków na wsparcie dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego

Autor: www.sadyogrody.pl/ARiMR 23 sierpnia 2016 11:19

Ruszył proces kontraktowania środków na wsparcie dla przetwórców z sektora rolno-spożywczego W Oddziałach Regionalnych ARiMR zarejestrowano 834 wnioski na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł./ fot. shutterstock.com

W terminie od 1 do 30 grudnia 2015 r. ARiMR przeprowadziła pierwszy nabór wniosków o przyznanie pomocy finansowej w ramach poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi i ich rozwój" objętego PROW na lata 2014-2020. O dofinansowanie mogły starać się zakłady zajmujące się przetwórstwem rolno-spożywczym oraz przedsiębiorstwa wprowadzające do obrotu artykuły spożywcze. W Oddziałach Regionalnych ARiMR zarejestrowano 834 wnioski na łączną kwotę ponad 1,5 mld zł.

W pierwszym etapie wnioski zostały poddane ocenie punktowej. O kolejności przysługiwania pomocy decyduje bowiem suma uzyskanych punktów przyznanych na podstawie kryteriów określonych w rozporządzeniu MRiRW. Premiowana jest m.in. innowacyjność operacji bądź powiązanie jej z ochroną środowiska lub przeciwdziałaniem zmianom klimatu, a także przetwarzanie produktów ekologicznych. Na podstawie liczby otrzymanych punktów ustalona została lista określająca kolejność przysługiwania pomocy.

ARiMR zachęca, aby wnioskodawcy na bieżąco kontaktowali się wyznaczonymi jednostkami w celu uzupełnienia ewentualnych braków w złożonych dokumentach. Biorąc pod uwagę liczbę dotychczas zawartych umów oraz przewidywania na najbliższe tygodnie, można stwierdzić, że zakontraktowanie wszystkich środków finansowych dostępnych w budżecie na to działanie nie powinno być zagrożone.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM