Rosyjski rząd planuje przyznać obywatelom po 1 ha ziemi do celów rolniczych

Autor: www.naturalnews.com/www.sadyogrody.pl 10 września 2015 13:23

W celu wspierania samowystarczalności i i dobrego zarządzania gruntami, rosyjski rząd planuje przyznać każdemu obywatelowi Rosji jeden hektar ziemi za darmo. Jedynym warunkiem jest użytkowanie ziemi do rozwoju rolnictwa - podaje naturalnews.com.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem program wejdzie w życie 1 stycznia 2016 roku i będzie prowadzony przez 19 lat. Obywatele rosyjscy, którzy będą chcieli otrzymać ziemię, będą musieli w ciągu pierwszych pięciu lat udowodnić, że grunty są wykorzystywane prawidłowo. Po pięcioletnim okresie próbnym, mieszkańcy ziemi będą mieli do niej pełną własność. Z badań rządowych wynika, że zdecydowana większość zainteresowanych Rosjan zamierza korzystać z ziemi aby być samowystarczalni. Inni twierdza, że tak chcą rozpocząć swoją działalność rolniczą.

Ziemie, które maja zostać przeznaczone do tego celu to bezludna Syberia. Jak twierdzi Alexander Galushka, minister rozwoju w tym regionie, bezpłatne dotacje gruntów mają potencjał rozwóju naszych wschodnich terytoriów i możliwości wzrost populacji Dalekiego Wschodu, z 6,4 miliona do 36 milionów ludzi.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM