Rolniku, sprawdź czy dostaniesz 500 zł na dziecko. Za tydzień rusza nabór

Autor: www.strefaagro.pl/www.sadyogrody.pl 26 marca 2016 10:13

Rolniku, sprawdź czy dostaniesz 500 zł na dziecko. Za tydzień rusza nabór Pieniądze można dostać też na 1 dziecko, o ile spełnia się warunek dochodów/ fot. Fotolia

Za tydzień w całej Polsce rozpocznie się przyjmowanie wniosków w programie „Rodzina 500 plus”. Świadczenie będzie realizowane w gminach. Pieniądze można dostać też na 1 dziecko, o ile spełnia się warunek dochodów - informuje strefaagro.pl.

Program polega na tym, że rodzina dostaje miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko 500 zł, bez dodatkowych warunków. Można dostać takie dodatkowe środki finansowe również na pierwsze lub jedyne dziecko, jeśli rodzina ma niskie dochody - kryterium 800 zł netto na osobę lub 1200 zł w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego.

Co warto wiedzieć o programie?

- Jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu pierwszych 3 miesięcy, rodzice dostaną wyrównanie wstecz od 1 kwietnia.
- Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.
- W przypadku ustalania dochodu z gospodarstwa rolnego przyjmuje się, że z 1 ha przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 1/12 dochodu ogłaszanego corocznie, w drodze obwieszczenia, przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego na podstawie art. 18 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym. Przeciętny dochód z pracy w indywidualnych gospodarstwach rolnych z 1 ha przeliczeniowego w 2014 r. wynosił 2506 zł, czyli 208,83 zł miesięcznie.
- W przypadku gdy rodzina uzyskuje dochody z gospodarstwa rolnego oraz dochody pozarolnicze, dochody te sumuje się.
- Świadczenie wychowawcze będzie realizowane w gminach.
- Wniosek o to świadczenie będzie trzeba składać raz do roku.

Więcej w strefieagro.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM