Rolnikowi, któremu niesłusznie zabrano ciągnik, oddano pieniądze

Autor: www.wyborcza.biz/www.sadyogrody.pl 15 października 2015 13:31

Rolnikowi, któremu niesłusznie zabrano ciągnik, oddano pieniądze Radosław Zaremba, rolnik spod Mławy, któremu w ubiegłym roku komornik sprzedał ciągnik, choć nie był dłużnikiem, odzyskał pieniądze/ fot. shutterstock

Radosław Zaremba, rolnik spod Mławy, któremu w ubiegłym roku komornik sprzedał ciągnik, choć nie był dłużnikiem, odzyskał pieniądze. Na jego konto wpłynęło 81 tys. zł - informuje wyborcza.biz.

Pieniądze przekazał komornik Jarosław Kluczkowski. W jego łódzkiej kancelarii pracował asesor Michał Kubik (choć ma postawione zarzuty prokuratorskie, zgadza się na ujawnienie nazwiska), który niezadłużonemu rolnikowi zajął i sprzedał traktor.

Zaremba mógł mieć jeszcze jeden poważny kłopot. Jego utracony ciągnik był kupiony za pieniądze Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Unijne przepisy mówią, że w przypadku utraty maszyny kupionej z dotacji trzeba zwrócić przyznane środki. Zasada ta obowiązuje nawet wtedy, gdy dojdzie do kradzieży maszyny. Jednak Agencja zaniechała windykacji. 

Zaremba mówi, że teraz może kupić nowy traktor. Dodaje, że jeśli firma, która pożyczyła mi maszynę, zgodzi się, to chciałby ją odkupić.

Czytaj więcej w serwisie wyborcza.biz. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM