Rolnicy z NSZZ RI "Solidarność" manifestują przed kancelarią premiera

Autor: www.money.pl/www.sadyogrody.pl 13 maja 2015 12:33

12 maja rolnicy z NSZZ RI "Solidarność" manifestowali pod kancelarią premiera w Warszawie domagając się spełnienia swoich postulatów. Chodzi m.in. o uszczelnianie obrotu ziemią. Skierowali w tej sprawie petycję do premier Ewy Kopacz, a także do marszałka Sejmu - podaje serwis money.pl.

Prawie trzy miesiące trwa protest rolników pod Kancelarią Premiera w Warszawie w formie zielonego miasteczka. Rolnicy mają pozwolenie na kontynuację protestu do 29 maja. O dalszych działaniach zdecydują władze związku - powiedział PAP jego przewodniczący senator Jerzy Chróścikowski. Jak dodał, Solidarność RI jest gotowa do dialogu i protest może się skończyć, jeżeli zostanie podpisane porozumienie.

Jerzy Chróścikowski podkreślił, że  buta tego rządu jest taka, jaką widzicie; jak powiedzieli koledzy z zachodniopomorskiego, nie odejdziemy, aż nie załatwimy naszych spraw.

Edward Kosmal, przewodniczący NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność" Województwa Zachodniopomorskiego mówił, że rolnicy zwracają się z petycją do premier Ewy Kopacz, ponieważ postulaty zgłaszane wielokrotnie przez NSZZ RI "Solidarność" w dalszym ciągu nie zostały zrealizowane. Protestujący nadal nie otrzymali także odpowiedzi na list otwarty wystosowany przez prezydium Solidarność RI w dniu 10 kwietnia.

Związek żąda też podjęcia odpowiednich działań, które poprawiłyby pozycję rolników w tzw. łańcuchu żywnościowym, w tym "przyjęcia ustawy o sprzedaży bezpośredniej, produktów przetworzonych w gospodarstwie rolnym, a nie nakładanie nowego podatku ryczałtowego".

Czytaj więcej na www.money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM