Rolnicy utworzą zielone miasteczko w stolicy

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 12 lutego 2015 19:59

Solidarność RI opuściła środowe rozmowy z ministrem Markiem Sawickim. Od czwartku 19 lutego zapowiada w Warszawie zielone miasteczko - informuje www.farmer.pl.

Jak informuje Edward Kosmal, przewodniczący Komitetu Protestacyjnego Rolników Województwa Zachodniopomorskiego, jest wydana zgoda na protest Solidarności RI w Warszawie. Uzgadniane są już tylko szczegóły. Rolnicy chcą 19 lutego wjechać ciągnikami na Torwar. Następnie miałby nastąpić przemarsz pod Sejm i Kancelarię Rady Ministrów, tam ma właśnie powstać zielone miasteczko. Spodziewany jest udział ok. 500 osób.

Edward Kosmal wziął udział we wczorajszych rozmowach z ministrem Markiem Sawickim.

- Pierwsza część rozmów była dla organizacji z Copa Cogeca - mówi Edward Kosmal. – Omawiana była ustawa o Komisji Trójstronnej. Minister przedstawił też propozycje pomocy, m.in. jednorazowej pomocy dla rolników produkujących 50-200 tuczników. Natomiast w drugiej części rozmów odbyło się spotkanie z komitetami protestacyjnymi. Minister powiedział, że rolnicy nie powinni protestować w kraju, ale w Brukseli. To była rzecz bulwersująca. Izdebski opuścił wtedy posiedzenie. Senator Chróścikowski wygłosił oświadczenie i poinformował, że  rano prezydium Solidarności RI podjęło decyzję o akcji protestacyjnej od 19 lutego w Warszawie. I zaraz po tym oświadczeniu również delegacja Solidarności RI opuściła obrady.

Jak podkreśla Edward Kosmal, protestujący w Szczecinie od stycznia 2013 roku czekali na rozmowy – ministerstwo zapowiadało je wielokrotnie. Obecna sytuacja na wszystkich rynkach rolnych i nieuregulowanie sprawy sprzedaży ziemi uzasadniają protesty rolników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM