Rolnicy strajkują w Szczecinie solidaryzując się z zatrzymanymi rolnikami z Pyrzyc

$data.author.description Autor: Farmer.pl 13 października 2015 11:05

Około 200 osób bierze udział w dzisiejszym proteście w Szczecinie. Rolnicy przejechali ok. pięćdziesięcioma traktorami i samochodami osobowymi, w eskorcie policji, przez ulice tego miasta - podaje farmer.pl.

Protest jest wyrazem solidarności z zatrzymanymi w Pyrzycach. W przygotowanej z tej okazji odezwie protestujący podali:

„Aresztowanie rolników jest efektem ignorowania, w ostatnich latach, ich głosu. Braku poszanowania prawa, stawiania na pierwszym miejscu gry politycznej i obcych interesów. Sąd wykaże nasze racje. Nie mamy do czynienia z żadną "zorganizowaną grupą przestępczą". Moralną odpowiedzialność za to co się dzieje ponoszą rządzący. W tym obradujący w Szczecinie rząd koalicji PO-PSL. Przez ostatnie lata zniszczono przestrzeń dialogu społecznego. Dowodem na to, w przypadku naszego środowiska, są protesty: 77 dniowy w Szczecinie (2012/2013) oraz 129 dniowy przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów w Warszawie.”

- Głównym celem dzisiejszego protestu w Szczecinie jest zamanifestowanie solidarności z aresztowanymi rolnikami i ich rodzinami. Oni mają usłyszeć nas w swoich celach. Potrzebują naszego moralnego wsparcia. Wierzymy, że są niewinni – twierdzą organizatorzy protestu.

Czytaj więcej na www.farmer.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM