Rolnicy przez brak dopłat tracą olbrzymie pieniądze?

Autor: Dziennik Wschodni 22 lutego 2016 11:07

Rolnicy przez brak dopłat tracą olbrzymie pieniądze? Jedni część płatności bezpośrednich już otrzymali, drudzy w dalszym ciągu czekają, choć w ubiegłym roku mieli już pieniądze na koncie/ fot. shutterstock

Jedni część płatności bezpośrednich już otrzymali, drudzy w dalszym ciągu czekają, choć w ubiegłym roku mieli już pieniądze na koncie. Jak twierdzi były prezes Lubelskiej Izby Rolniczej,  rolnicy tracą przez to olbrzymie pieniądze - informuje Dziennik Wschodni.

Jak komentuje Robert Jakubiec, wieloletni prezes Lubelskiej Izby Rolniczej na łamach Dziennika Wschodniego, rolnicy stracili olbrzymie pieniądze z racji tego, że zawsze dopłaty były już w grudniu, większe gospodarstwa otrzymywały płatności najpóźniej w styczniu. Dodaje, że nawozy już podrożały, za chwilę w górę pójdą ceny za środki ochrony roślin. 

Jego zdaniem, na różnicy cen spowodowanej podwyżkami, rolnik, który brał 10 tys. zł dopłat i kupował za to nawozy, straci około 2 tys. zł.

Skąd te zawirowania? Według Jakubca, ARiMR ma kłopoty z wdrożeniem systemu informatycznego, a problemy pogłębiła jeszcze zawierucha kadrowa w agencji.

Czytaj więcej w Dzienniku Wschodnim. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM