Rolnicy chcą rozmawiać z szefową rządu i zapowiadają kolejne blokady

$data.author.description Autor: Farmer.pl 03 lutego 2015 16:03

Jeśli nie dojdzie do rozmów z szefową rządu, w ciągu najbliższych dni będą kolejne blokady - zapowiedział Sławomir Izdebski, przewodniczący OPZZ RIOR, podczas poniedziałkowego strajku rolników na trasie A2 w Zdunach k. Siedlec. Związkowiec ostro skrytykował ministra rolnictwa.

- Oprócz tego, że w Lublinie i Wielkopolsce rolnicy wyjdą na drogi już w środę, to również w środę na pewno zostanie zablokowana droga pod domem ministra Marka Sawickiego - tam gdzie się urodził, wychował, tam gdzie kiedyś był rolnikiem. Tam też zapraszam ministra, wtedy może zrozumie problemy polskich rolników - zapowiedział Sławomir Izdebski podczas wczorajszego strajku (02.02.2015r.) na trasie A2 w Zdanach k. Siedlec.

- Ja teraz pytam skoro nie ma 7 mln zł dla rolników, a jest 100 mln euro dla Ukrainy, to skąd pochodzą źródła pieniędzy dla Ukrainy, kiedy nie ma 7 mln zł dla Polski? - mówił Izdebski.

Jednocześnie Izdebski skrytykował PSL, gdzie jak określił "wszystkie największe problemy, które dzieją się na wsi, dzieją się za czasów Polskiego Stronnictwa Ludowego". Uważa że resort rolnictwa pozostaje głuchy na postulaty odnoszące się do odszkodowań za straty poniesione przez dziki, czy zwroty dotyczące kwot mlecznych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM