Roja ma nadzorcę sądowego i walczy o zgodę na sanację

Autor: Puls Biznesu 22 listopada 2017 09:09

Roja ma nadzorcę sądowego i walczy o zgodę na sanację Roman Jagieliński, prezes grupy producentów Roja; fot. PTWP / ŻelaznaStudio (Szymon Jankowski)

Grupa producentów owoców Roja zarządzana przez Romana Jagielińskiego przekonuje, że ma pomysł, jak wyjść z kłopotów. Sąd na razie odmawia - pisze "Puls Biznesu'".

- W dniu 25 września 2017 r. został złożony przez dłużnika Roja (…) wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego (…). Umotywowany był trudną sytuacją finansową dłużnika i możliwością przeprowadzenia działań sanacyjnych - informuje Agnieszka Leżańska, rzecznik prasowa Sądu Okręgowego w Piotrkowie Trybunalskim.

Potwierdza to sam Roman Jagieliński. I przyznaje, że Roja ma potencjalnego inwestora i pomysł na wyjście z kłopotów. Nie ujawnia szczegółów. Zaznacza, że Roja ucierpiała na tym, co dotknęło wszystkich sadowników — zamknięciu rosyjskiego rynku zbytu i konieczności spłaty kredytów przy bardzo niskich cenach jabłek. Zdaniem Jagielińskiego, otwarcie postępowania sanacyjnego umożliwi grupie w miarę normalne funkcjonowanie. Dziś pieniądze od kontrahentów nie trafiają do spółki, ale do depozytu sądowego, więc Roja nie jest w stanie działać. 

Jednak - jak informuje rzecznik sądowa, postanowieniem z 30 października 2017 r. wniosek o otwarcie postępowania sanacyjnego został oddalony. Postanowienie to jest nieprawomocne i może podlegać weryfikacji.

Więcej w "Pulsie Biznesu".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM