Rajpol przejmuje grupę producentów owoców Ewelina

Autor: www.sadyogrody.pl 21 października 2015 16:02

Rajpol przejmuje grupę producentów owoców Ewelina Zdjęcie pochodzi ze strony internetowej rajpol.com.pl

Grupa producencka Rajpol ogłosiła plan połączenia z grupą Ewelina. Obie spółki kontrolowane są przez rodzinę Woźniaków z gminy Belsk Duży.

Połączenie polega na przejęciu majątku grupy Ewelina przez Rajpol. Cały majątek spółki przejmowanej zostanie przeniesiony na Rajpol, w zamian za udziały, które spółka przejmująca wyda wspólnikom grupy Ewelina. I tak, każdy z nich w zamian za posiadane udziały w Ewelinie, dostanie udziały w grupie Rajpol, w następującym stosunku: za każdy udział spółki przejmowane o wartości 5 tys. zł każdy – jeden udział spółki przejmującej o wartości nominalnej 3,082 tys. zł każdy.

Jak podkreślono w planie połączenia, w związku z przyznaniem wspólnikom spółki przejmowanej udziałów spółki przejmującej, nie przewiduje się dopłat.

Dodano, że w celu wydania wspólnikom grupy Ewelina 160 udziałów Rajpolu o wartości nominalnej 3,082 tys. zł każdy, spółka przejmująca podwyższy kapitał zakładowy z kwoty 5.316.450,00 zł o kwotę 493.120,00 zł do kwoty 5.809.570,00 zł.

Ponadto spółki uzgodniły, że nie przyznają żadnych szczególnych korzyści dla członków organów łączących się spółek, a także dla innych osób uczestniczących w połączeniu.

Jak napisano w oświadczeniu, wartość majątku grupy Ewelina na dzień 15.08.2015 r. Na podstawie wartości księgowej kapitału własnego jest dodatnia i wynosi 8 921 517,47 zł.

Obie grupy – zarówno Rajpol, jak i Ewelina – mają swoje siedziby w Wólce Łęczeszyckiej 16, w gminie Belsk Duży. Prezesem zarządu Rajpolu jest Hubert Woźniak, a wiceprezesem – Ryszard Woźniak. Tymczasem prezesem Eweliny jest Dominik Woźniak.

Są głosy, że połączenie grup jest pokłosiem pożaru hali grupy producentów Rajpol, jaki miał miejsce w sierpniu br.

Czytaj także: Spłonęła hala grupy producentów Rajpol

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM