PSL: Ustawa o obrocie ziemią nie pozwoli swobodnie przekazywać gruntów

Autor: www.sadyogrody.pl/PSL 15 marca 2016 10:01

PSL: Ustawa o obrocie ziemią nie pozwoli swobodnie przekazywać gruntów Według PSL, PiS wprowadzając swoją ustawę chce doprowadzić do masowego wykupu ziemi przez ANR/ fot. shutterstock

Polska ziemia może stracić niemal połowę obecnej wartości. PiS chce przegłosować ustawę, która nie pozwoli swobodnie przekazywać ojcowizny z pokolenia na pokolenie. - Pokazali rolnikom gest Kozakiewicza - mówił na konferencji w Sejmie szef Polskiego Stronnictwa Ludowego, Władysław Kosiniak-Kamysz - czytamy na stronie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Władysław Kosiniak-Kamysz wraz z posłem Mirosławem Maliszewskim, przedstawili zastrzeżenia ludowców do rządowego projektu ustawy o ziemi. Sejm zajmuje się tym projektem na obecnym posiedzeniu.

PiS wprowadzając swoją ustawę chce doprowadzić do masowego wykupu ziemi przez ANR. Wydzierżawienie, zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa, wyprowadzka z danego terenu będzie oznaczała przejęcie ziemi przez państwo. PiS będzie wywłaszczał rolników i nacjonalizował ich gospodarstwa według własnych kryteriów. Rolnik będzie mógł pójść do sądu, aby ten ustalił cenę ziemi. To jednak może trwać latami, a rolnik wciąż będzie bez pieniędzy.

Poseł PSL Mirosław Maliszewski uważa, że proponowane przez rząd rozwiązania traktują polskich rolników jak obcokrajowców nakładając na nich takie same restrykcje w nabywaniu ziemi.

Jak mówił Maliszewski, Polski rolnik bardzo często nie będzie mógł kupić ziemi od swojego sąsiada, nie będzie mógł kupić jej w sąsiedniej gminie, powiększyć swojego gospodarstwa, przez co najmniej pięć lat nie będzie miał dostępu do ziemi państwowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM