PSL: PiS w szybkim tempie wymienia kadry w agencjach rolnych

Autor: www.parlamentarny.pl 05 października 2016 08:43

PSL: PiS w szybkim tempie wymienia kadry w agencjach rolnych Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL/ fot. Żelazna Studio

Władysław Kosiniak-Kamysz jest przerażony tym, jak szybko PiS wymieniło kadry w agencjach rolnych. Jego zdaniem, decyzje kadrowe partii rządzącej i ofensywa PiS na wsi zmobilizowały PSL do działania. Kosiniak-Kamysz poczytuje sobie za sukces, że partia ludowa nadal jest jednością.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz udzielił wywiadu tygodnikowi "Wprost". W wypowiedzi dla gazety poruszył sprawę zmian kadrowych w spółkach skarbu państwa i agencjach rolnych. Te były przez blisko osiem lat pod kontrolą ministrów z PSL.

- Zwalniają fachowców - mówił polityk Stronnictwa na łamach tygodnika.- W ciągu jednego dnia wymieniono na przykład 90 proc. kierownictwa Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dziś brakuje specjalistów. Arogancja i buta zdarzały się każdej władzy, ale to, co się teraz dzieje, bije wszystkie rekordy.

Polityk zapytany następnie o to jak PSL radzi sobie wobec trudności stwierdził, że działanie PiS na wsi (tradycyjnej przestrzeni społecznej PSL) paradoksalnie pomaga. 

- PiS-owski walec nas mobilizuje. Każdy kto zna człopską duszę, wie, że bezpodstawne ataki z zewnątrz tylko nas wzmacniają. W Sejmie nie dano nam wicemarszałka, odmówiono (nam - przyp. red.) członkostwa w Komisji ds. Służb specjalnych - wyliczył przywileje innych opozycyjnych klubów Kosiniak- Kamysz. - W warunkach tak silnego ostrzału utrzymanie jedności przez ostatni rok to nasz wielki sukces.

Wyniki sondażowe PSL są słabe w porównaniu z wynikiem wyborczym. W badaniach września partia oscyluje wokół wyniku 3 proc. poparcia. W wyborach parlamentarnych 2015 komitet wyborczy PSL uzyskał wynik 5,13 proc.

Wobec niskich wyników Stronnictwo stara się odzyskać poparcie wyborców szeregiem debat tematycznych. Jedną z nich była debata o zdrowiu.

PSL ma w Sejmie 16 posłów. To o dwóch więcej niż wymaga regulamin izby do powołania klubu poselskiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM