PSL: Opodatkowanie wody to skandaliczny pomysł!

Autor: Parlamentarny.pl 17 maja 2016 16:03

PSL: Opodatkowanie wody to skandaliczny pomysł! Woda jest podstawowym produktem używanym do produkcji żywności. Wykorzystywana jest do procesów technologicznych i masowo do upraw i hodowli. / fot. shutterstock

Jak oceniają eksperci Polskiego Stronnictwa Ludowego, horrendalnie wysokie stawki za pobór wody i odprowadzanie ścieków proponowane przez rząd groźne dla branży spożywczej. To także cios w budżety gospodarstw domowych - podaje parlamentarny.pl.

Woda jest podstawowym produktem używanym do produkcji żywności. Wykorzystywana jest do procesów technologicznych i masowo do upraw i hodowli. To podstawowy i niezbędny element, bez którego nie można prowadzić produkcji. Pomysł rządu, by opodatkować wodę, bardzo krytycznie oceniają przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego.

 - Nasi eksperci są przerażeni pomysłami rządu. Jesteśmy świadkiem zamachu na podstawowe dobro, które jest niezbędne do życia. Opodatkowanie tego wielkiego daru natury, wody, nawet tej czerpanej z własnej studni, to skandaliczny pomysł, którego konsekwencje odczują wszyscy. Rolnicy, którzy i tak mają trudną sytuację finansową, będą musieli płacić ogromne opłaty za własną wodę, podlewanie pól stanie się bardzo kosztowne. Na samym końcu zapłacą za te pomysły nasi obywatele - kupując produkty żywnościowe w sklepie - mówi poseł Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski.

Więcej w serwisie www.parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM