PSL: Nowy projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wprowadza chaos

Autor: www.sadyogrody.pl/PSL 01 marca 2016 11:11

PSL: Nowy projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego wprowadza chaos Według PSL, projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PiS wprowadza kompletny chaos/ fot. shutterstock

Projekt ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego autorstwa PiS wprowadza kompletny chaos. Rolnicy nie będą mogli pełnić funkcji publicznych, ich dzieci będą miały problemy z dziedziczeniem, drastycznie spadną ceny gruntów - czytamy na stronie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak twierdzi PSL, jeśli PiS przeforsuje swoją ustawę o ziemi, żaden rolnik nie będzie już mógł zostać wójtem czy burmistrzem. Chyba, że zrezygnuje z prowadzenia gospodarstwa.

- Państwo powinno chronić polską ziemię, ale pomysły PiS zbyt głęboko ingerują w prawo własności. Duże obawy budzą zapisy dotyczące dziedziczenia. Jeśli rolnik będzie chciał przekazać ziemię synowi, który wyprowadził się z rodzinnej gminy, nie będzie mógł tego zrobić - informuje PSL.

Ziemię będą mogli kupić tylko lokalni mieszkańcy, co spowoduje obniżenie jej wartości. Jeśli nie będzie na nią chętnych, przejmie ją Agencja Nieruchomości Rolnych. ANR wypłaci dziedzicowi odszkodowanie, ale już po obniżonej cenie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM