PSL manifestuje w obronie polskiej ziemi

Autor: www.sadyogrody.pl/PSL 16 marca 2016 13:12

PSL manifestuje w obronie polskiej ziemi W środę, 16 marca w Warszawie Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna manifestację „W obronie polskiej ziemi"/ fot. psl.pl

W środę, 16 marca w Warszawie Polskie Stronnictwo Ludowe rozpoczyna manifestację „W obronie polskiej ziemi". To protest przeciw zapisom projektu ustawy o obrocie ziemią, która zrównuje polskiego rolnika z obcokrajowcami. Proponowane przez PiS przepisy nie gwarantują rozwoju polskiego rolnictwa, utrudniają funkcjonowanie polskiej wsi i naruszają prawo własności - czytamy na stronie Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Dzisiaj trzeba twardo i wyraźnie w imieniu polskiej wsi i polskich rolników zaprotestować przeciwko tej ustawie. Ustawa godzi w prawo dziedziczenia, prawo własności i może doprowadzić do nacjonalizacji polskiej ziemi.  - Jeśli PiS przeforsuje swoją ustawę o ziemi, na lata zablokuje rozwój polskiego rolnictwa. Nie możemy do tego dopuścić  - mówi prezes PSL, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Państwo powinno chronić polską ziemię, ale pomysły PiS zbyt głęboko ingerują w prawo własności. Duże kontrowersje budzą zapisy dotyczące dziedziczenia. Jeśli rolnik będzie chciał przekazać ziemię synowi, który wyprowadził się z rodzinnej gminy, nie będzie mógł tego zrobić.

- Polski rolnik wie, jak dbać o polską ziemię. Nie trzeba go tego uczyć, to jest przekazywane z pokolenia na pokolenie. Dziwi brak zaufania do polskiej wsi i jej mieszkańców, brakuje zaufania do Polaków - dodaje prezes PSL.

PiS wprowadzając swoją ustawę chce doprowadzić do masowego wykupu ziemi przez państwo. Wydzierżawienie, zaprzestanie prowadzenia gospodarstwa, wyprowadzka z danego terenu będzie oznaczała upaństwowienie. PiS będzie wywłaszczało rolników i nacjonalizowało ich gospodarstwa według własnych kryteriów.

Manifestacja "W obronie polskiej ziemi" rozpocznie się w środę o godz. 10.30 przy pomniku Witosa na placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM