Przewodniczącym Komisji Rolnictwa zostanie poseł z ugrupowania Kukiz’15?

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 13 listopada 2015 11:31

Przewodniczącym Komisji Rolnictwa zostanie poseł z ugrupowania Kukiz’15? fot. Tallentanut Network/Wikipedia/CC BY 2.5

W czwartek, 12 listopada, odbyło się pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji. Po uroczystych przemowach prezydenta Andrzeja Dudy oraz marszałka seniora Kornela Morawiecki w kuluarach szef klubu PiS Ryszard Terlecki pytany był o liczbę i skład komisji sejmowych, w tym Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi (RRW).

Terlecki powiedział, że dotychczasowa liczba komisji sejmowych najprawdopodobniej nie ulegnie zmianie. Oczywiście, na czele ponad połowy z nich, staną członkowie zwycięskiej partii. Jednak spośród 25 komisji 12 zostanie rozdzielone na inne partie, wchodzące w skład Sejmu. Na czele Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi prawdopodobnie stanie poseł z ugrupowania Kukiz’15.

Przypomnijmy zatem, jakie zadania ma ten organ państwowy. Przede wszystkim ta, jaki i inne wyspecjalizowane komisje, powoływane są, by usprawnić pracę Sejmu, który ze względu na liczne obowiązki nie mam możliwości szczegółowego dopracowywania uchwał podczas posiedzeń, w obecności wszystkich posłów. Zadaniem komisji zatem, w tym także Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, są prace legislacyjne i techniczne nad projektami ustaw oraz prace nad wnioskami kierowanymi później do parlamentu. Do zakresu zadań Komisji RRW należy przede wszystkim trzymanie pieczy nad sprawami rolnictwa, ogrodnictwa, sadownictwa, skupu płodów rolnych, hodowli zwierząt, a także spółdzielczości rolniczej, gospodarki zaopatrzenia wsi i rolnictwa, modernizacji infrastruktury wiejskiej oraz dbanie o rozwój oświaty i doradztwa rolniczego.

Więcej czytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM