Przeciwnicy budowy linii Kozienice-Ołtarzew zawiązują stowarzyszenie

Autor: www.biznesaltert.pl/www.sadyogrody.pl 21 lipca 2016 14:17

Przeciwnicy budowy linii Kozienice-Ołtarzew zawiązują stowarzyszenie Realizacja tej inwestycji zgodnie z wariantem wzdłuż drogi krajowej nr 50 i autostrady A2 jest niedopuszczalna ze względów ekologicznych oraz ekonomicznych. / fot. shutterstock

W niedzielę 17 lipca br. powołano w Żyrardowie stowarzyszenie "Chcemy Wiedzieć", które uruchomiło kampanię społeczną „Wszystko o linii 2x400kV Kozienice-Ołtarzew” - informuje biznesalter.pl.

Jak informuje stowarzyszenie chce ono aktywizować mieszkańców Mazowsza w kontekście licznych niebezpieczeństw, jakie niosą za sobą linie elektroenergetyczne. Stowarzyszenie jako pierwszą wzięło na celownik inwestycje budowy linii 2x400kV Kozienice-Ołtarzew. Uruchomiona została miedzy innymi kampania społeczna „Wszystko o linii 2x400kV Kozienice-Ołtarzew”.

W ocenie Piotra Plaka, prezesa zarządu stowarzyszenia, nikt należycie nie poinformował mieszkańców gmin o szeregu potencjalnych niebezpieczeństw związanych z tą inwestycją. 

Podkreśla on, że na trasie planowanej linii funkcjonuje chronione prawnie ujęcie „Sokule”, które jest jedynym źródłem wody pitnej dla prawie 80 tysięcy osób. W jego ocenie inwestycja zagraża też zagłębiu sadowniczemu w okolicach Grójca.

Więcej na biznesalert.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM