Projekty ekologiczne i przyrodnicze mogą liczyć na finansowe wsparcie

$data.author.description Autor: Farmer.pl 17 lutego 2016 15:38

Projekty ekologiczne i przyrodnicze mogą liczyć na finansowe wsparcie Startują kolejne konkursy dla organizacji pozarządowych. Tym razem na wsparcie mogą liczyć projekty ekologiczne i przyrodnicze/ fot. shutterstock

Startują kolejne konkursy dla organizacji pozarządowych. Tym razem na wsparcie mogą liczyć projekty ekologiczne i przyrodnicze. Szanse mają również te popularyzujące ideę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze oraz produkty tradycyjne i regionalne z naszego regionu. W sumie na te działania przeznaczonych jest 0,5 mln zł - informuje Farmer.pl.

– Uruchamiamy kolejne środki finansowe dla organizacji pozarządowych. Tym razem są one skierowane na projekty, które z jednej strony dotyczą ekologii i przyrody, a z drugiej strony naszych tradycyjnych potraw i produktów regionalnych. W związku z tym zachęcam wszystkich do tego, aby brali udział – mówi wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska.

Szkolenie ekologiczne, warsztaty przyrodnicze, w tym dla najmłodszych, a także akcje i kampanie społeczne czy wydawnictwa promujące ekologię i ochronę środowiska to tylko przykłady działań, które mogą liczyć na wsparcie.

Na ten cel w budżecie województwa zarezerwowano 400 tys. zł. O środki mogą się ubiegać te organizacje, które zaproponują działania dotyczące edukacji przyrodniczo-leśnej w tym zwiększające świadomość społeczeństwa na temat potrzeby ochrony przyrody. Szansę na dotacje mają również projekty informacyjno-edukacyjne poruszające tematykę zanieczyszczenia powietrza, a także działania edukujące i kształtujące postawy społeczne promujące oszczędzanie wody, energii cieplnej i elektrycznej.

Jak podaje Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego środki z budżetu samorządu otrzyma ok. 20 najlepszych wniosków. Oferty można składać od dnia 22 lutego br. do 17 marca br. Co istotne, wsparcie zadania nie może przekroczyć 80 proc. całkowitych kosztów zadania.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM