Projekt ustawy o państwowej inspekcji bezpieczeństwa żywności trafił do konsultacji

$data.author.description Autor: Farmer.pl 18 lipca 2016 10:04

Ministerstwo Rolnictwa skierowało do konsultacji projekty ustaw dotyczące powołania jednej inspekcji badającej żywność. Liczne kontrole i wielokrotna konieczność rejestracji swojej działalności przez podmioty produkujące żywność mają się skończyć - podaje farmer.pl.

Projekt długo zapowiadany przez kilka rządów wreszcie stał się faktem. Ministerstwo Rolnictwa skierowało do konsultacji projekt „ustawy o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności” i ustawę „Przepisy wprowadzające ustawę o Państwowej Inspekcji Bezpieczeństwa Żywności”.

Podstawowym celem projektowanej ustawy powołującej nową inspekcję jest stworzenie w Polsce nowego jednolitego zintegrowanego systemu kontroli bezpieczeństwa i jakości żywności na wszystkich etapach produkcji poprzez skonsolidowanie wszystkich procesów kontrolnych i monitorujących w całym łańcuchu żywnościowym. Państwowa Inspekcja Bezpieczeństwa Żywności, ma być częścią administracji niezespolonej, podległą ministrowi rolnictwa.

Nowa inspekcja to wynik wyciągnięcia wniosków z podnoszonych przez producentów zarzutów dotyczących licznych kontroli i konieczności wielokrotnej rejestracji działalności, a także trudności wynikających z obecnego modelu finansowania działających Inspekcji oraz ich podległości i koordynacji merytorycznej.

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM