Program 500+ sprawił, że brakuje rąk do pracy

Autor: Dziennik Bałtycki 18 maja 2016 11:10

Program 500+ sprawił, że brakuje rąk do pracy Brakuje rąk do prac sezonowych. Właściciele plantacji truskawek i sadownicy mogą mieć problem / fot. pixabay

Ogłoszenia w gazetach, na portalach społecznościowych, w internecie, telewizji i wszystko na nic. Brakuje rąk do prac sezonowych. Właściciele plantacji truskawek i sadownicy mogą mieć problem. Jak mówią, program Rodzina 500 plus sprawił, że mało komu chce się dorabiać w wakacje - informuje Dziennik Bałtycki.

Jak mówi Karol Lubiszewski, właściciel plantacji truskawek na łamach DB, ogłoszenia opublikowane, a telefonów od chętnych brak . Nigdy nie było tak trudno jak teraz. Jak mówi, szuka chętnych po znajomych, bo przecież będzie potrzebował rąk do pracy. W przypadku owoców nie można czekać na lepszy czas. Dodaje, że ludzie nie chcą pracować za 8 zł za godzinę, bo mówią, że im się nie opłaci. Niestety, uprawa truskawek dużo kosztuje, jednak tego osoby zbierające nie biorą w ogóle pod uwagę.

Jak mówi Joanna Stencel z pow. kościerskiego, zarobiłaby na rękę 1500 złotych, z czego musiałaby jeszcze zapłacić za opiekę nad dziećmi. Dodaje, że teraz dużo bardziej mi się opłaca zostać z nimi w domu. 

Więcej w Dzienniku Bałtyckim. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM