Producenci żywności tracą miliardy z powodu ograniczeń w dostawach prądu

$data.author.description Autor: www.money.pl 13 sierpnia 2015 10:40

Producenci żywności tracą miliardy z powodu ograniczeń w dostawach prądu Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej federacji Producentów Żywności, fot. PFPŻ

Straty producentów żywności po zaledwie trzech dniach ograniczeń w dostawach prądu mogą sięgać nawet kilku miliardów złotych. Na razie nie da się ich policzyć, ale sytuacja nie wygląda zbyt dobrze. Fala upałów potrwa co najmniej do końca bieżącego tygodnia. Oznacza to, że w Polsce mogą wystąpić kolejne ograniczenia w dostawach prądu - informuje serwis money.pl.

Jak tłumaczy w rozmowie z money.pl Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności, dla każdego dużego producenta żywności jeden dzień przestoju w produkcji oznacza straty rzędu od miliona do kilkunastu milionów złotych. A przecież straty notują także średnie i małe firmy. Według szacunków Gantnera, cała branża przez zaledwie trzy dni ograniczeń mogła stracić już miliardy złotych.

Dyrektor PFPŻ twierdzi, że ograniczanie produkcji zaowocowało już problemami producentów z wywiązywaniem się z zapisów umów z sieciami handlowymi oraz odbiorcami zagranicznymi. Może to skutkować utratą rynków zbytu, jak również karami umownymi.

Czytaj więcej na money.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM