Prezes Maspeksu: Branża rolno-spożywcza w Polsce jest niedowartościowana (video)

$data.author.description Autor: www.portalspozywczy.pl 05 listopada 2015 08:58

Prezes Maspeksu: Branża rolno-spożywcza w Polsce jest niedowartościowana (video) Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex

- Mamy przewagę technologiczną, mamy przewagę kosztową, czy wysoko towarowego, rozwiniętego otoczenia rolnego - powiedział Krzysztof Pawiński, prezes Grupy Maspex Wadowice podczas VIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu.

- Mamy jeszcze coś ważniejszego – przewagę mentalną, ponieważ my ciągle jesteśmy na dorobku i ciągle nam się chce, podczas gdy wiele firm zachodnich, które mogłoby powalczyć, odpuszcza. Im się już nie chce, to czasem takie syte koty - dodaje Krzysztof Pawiński.

Czy polski przemysł spożywczy jest zaawansowany technologicznie?

- Zdecydowanie tak. Skala inwestycji poczynionych w ostatnich 20 latach jest gigantyczna. To zmieniło oblicze polskiej branży spożywczej, to zmieniło oblicze produktów, które ta branża oferuje. Ten poziom innowacyjności dostrzegamy na każdym etapie przetworzenia, począwszy od rolnika, który uprawia to w skali wielkotowarowej, idąc przez przetwórcę, który stosuje najbardziej zaawansowane technologie, idąc przez logistykę gdzie wykorzystujemy naprawdę efektywne sposoby dotarcia do punktów handlowych i popatrzy także na polski handel, który również wykazuje niezwykłą żywotność - komentuje prezes Maspeksu.

Czyli polskie rolnictwo i sadownictwo nadążają za rozwojem branży spożywczej?

- Powiem więcej – polskie sadownictwo z pewnością, a rolnictwo prawdopodobnie wyprzedza to, co możemy spotkać na rynkach zewnętrznych. Nie mam co do tego żadnych wątpliwości - podsumował Krzysztof Pawiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM