Prezes KZGPOiW: Polska Wschodnia słabo zorganizowana pod kątem produkcji na większą skalę (wideo)

Autor: www.sadyogrody.pl 09 października 2017 10:05

Prezes KZGPOiW: Polska Wschodnia słabo zorganizowana pod kątem produkcji na większą skalę (wideo) Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw/ fot. PTWP

- Polska Wschodnia to teren produkcji owoców miękkich oraz warzyw i funkcjonowania zakładów specjalizujących w przetwarzaniu i mrożeniu produktów masowych, jak i tradycyjnych. Niestety region jest słabo zorganizowany pod kątem produkcji na większą skalę. Jedynie producenci jabłek w regionie lubelskim i sandomierskim są dobrze zorganizowani w grupy producentów, które tworzą spółki w celu uprawiania wspólnego handlu - mówi w rozmowie z serwisem www.sadyogrody.pl Witold Boguta, prezes Krajowego Związku Grup Producentów Owoców i Warzyw.

 

 

- Grupy, organizowanie się jest potrzebne samym producentom owoców i warzyw. Integracja, współdziałanie wzmacnia ich siłę na rynku, dzięki czemu mogą oni sprostać wymaganiom kontrahentów. Grupy producentów jabłek przyznają, że nie otrzymaliby niektórych ciekawych kontraktów gdyby nie to że współpracują, bo dzięki temu mogą zapewnić ciągłość dostaw i odpowiednią ilość towaru - dodaje Witold Boguta.

Jego zdaniem cały czas mamy duży problem ze świadomością producentów owoców, że łącząc się można lepiej na tym rynku funkcjonować.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM