Prezes ARiMR prosi rolników o patriotyzm gospodarczy

Autor: PAP 13 listopada 2016 18:37

Prezes ARiMR prosi rolników o patriotyzm gospodarczy Daniel Obajtek nowym prezesem ARiMR/ fot. za ARiMR

Inwestujemy 25 mld zł rocznie w rolników, w polską wieś; proszę was o patriotyzm gospodarczy – apelował do rolników podczas niedzielnego Zgromadzenia Wsi Polskiej w Wojniczu (Małopolskie) prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Daniel Obajtek.

"Mam prośbę do rolników: 25 mld rocznie inwestujemy w rolników, w polską wieś, proszę was o patriotyzm gospodarczy, byście wy również inwestowali w polską gospodarkę, w polskie zakłady produkujące sprzęt rolniczy, nawozy, środki ochrony roślin. Budujcie nie tylko rolnictwo, ale i przemysł wokół rolnictwa. Bogacicie się, inwestujecie, nie robicie tego tylko dla siebie i swoich rodzin, robicie to dla Polski" - powiedział prezes Obajtek.

Prezes podsumował swoje roczne działania w Agencji. Mówił m.in. o oszczędnościach na promocji, systemach informatycznych i szkoleniach, co pozwoliło np. na zakup systemów edukacyjnych dla wiejskich przedszkoli czy wyposażenia dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

"Zarzucano nam, że wymieniliśmy 1600 ludzi w agencji. Tak, zrobiliśmy to, ale gdybyście widzieli skalę, jak ci dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy procedowali, jak dzielili nagrody, to było ohydne, ja miałem tą wiedzę, zrobiłem ten ruch i uważam, że słuszny ruch" - oświadczył.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM