Prezes ARiMR: Będę wyciągał konsekwencje z zatrudniania członków rodziny

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 05 marca 2016 15:12

Prezes ARiMR: Będę wyciągał konsekwencje z zatrudniania członków rodziny Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa/ fot. MP, Farmer.pl

- Potwierdzam informacje o zmianie kadrowej. Jeśli ktoś idzie na stanowisko z powołania to musi liczyć się z tym, że może być odwołany. Nie jest to nic strasznego. Każdy ma prawo dobrać sobie ludzi, z którymi będzie współpracować. Tak ja, jak i moi dyrektorzy regionalni - mówił Daniel Obajtek, prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na konferencji prasowej.

- Czy po ilości nagród jakie zostawały przyznane, nie można stwierdzić, że była to kasta adorująca sama siebie? Nie znam takie urzędnika, który w ciągu siedmiu, ośmiu lat otrzymał 300 tys. nagrody. Takich rzeczy się nie stosuje w instytucjach państwowych. Jeśli mówimy o 10 mln, które zostały dane 83 osobom to są to ogromne kwoty - komentował. 

Jak mówił Obajtek, jego zdaniem takie działanie służy jednej kaście, która traktowała agencję jako swój folwark. - Nie życzę sobie i będę wyciągał konsekwencje zatrudniania członków rodziny. Monitorujemy to. Nie chcę stworzyć instytucji złożonej ze szwagrów, ciotek i całej rodziny - zapewniał prezes ARiMR. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM