Prezes ARiMR: Będą dodatkowe środki na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych

Autor: www.sadyogrody.pl/www.armir.gov.pl 09 marca 2016 12:02

 Prezes ARiMR: Będą dodatkowe środki na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych Łączna kwota środków udostępniona bankom na tą formę pomocy wynosi 1 mld zł akcji kredytowej/ fot. shutterstock.com

Prezes ARiMR, Daniel Obajtek, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych.

9 marca 2016 r. na internetowej platformie PA Agencja udostępni współpracującym bankom dodatkowe środki w wysokości 750 mln zł z przeznaczeniem na limity akcji kredytowej i 6,3 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych, planowanych do udzielenia w 2016 r.

Łączna kwota środków udostępniona bankom na tą formę pomocy wynosi 1 mld zł akcji kredytowej i 8,4 mln zł na dopłaty do oprocentowania.

O kredyt na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach BGŻ BNP Paribas S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PEKAO S.A., BZ WBK S.A. oraz Raiffeisen Bank Polska S.A.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM