Prezes Appolonii krytykuje darmowe rozdawnictwo jabłek

Autor: Aneta Gwara/www.sadyogrody.pl 06 kwietnia 2016 10:19

Prezes Appolonii krytykuje darmowe rozdawnictwo jabłek Na dzień dzisiejszy popyt krajowy w większości firm spadł poniżej połowy tego co w normalnym sezonie/ fot. shutterstock

- Na dzień dzisiejszy popyt krajowy w większości firm spadł poniżej połowy względem normalnego popytu w sezonie. Jednoznacznie widać, że istnieje oddziaływanie między spadkiem popytu i darmowym rozdawnictwem jabłek – mówi serwisowi www.sadyogrody.pl Michał Lachowicz, prezes konsorcjum grup producenckiej Appolonia oraz szef grupy La-Sad.

Dodaje, że jabłko w Polsce jest owocem pierwszego wyboru. - Nie ma tańszych owoców niż jabłka więc wiele osób – nawet najbiedniejszych – kupowało właśnie jabłka. Obecnie z powodu różnego rodzaju błędów, osoby nie tylko najbardziej potrzebujące dostają darmowe owoce, przez co zmniejszany jest krajowy popyt. Nie można ocenić dobrze wycofania owoców z rynku - działania, które zmniejsza popyt – komentuje. 

Na dzień dzisiejszy popyt krajowy w większości firm spadł poniżej połowy tego, z czym mamy do czynienia w normalnym sezonie. - Jednoznacznie widać, że jest oddziaływanie między spadkiem popytu i darmowym rozdawnictwem. Nie wierzę, że jest to kwestia nagłych zmian gustu czy kampanii medialnej piętnującej te jabłka. Nie jest to również spowodowane wysoką ceną jabłek, przez którą mogłoby spaść spożycie. Jedynym powodem dla którego mamy zmniejszone spożycie krajowe jest wycofanie, które nie jest wycofaniem z rynku tylko darmowym rozdaniem na rynek – mówi Michał Lachowicz.

Według niego, wycofanie owoców z rynku nie ułatwia sytuacji w tym sezonie. – Jeśli wycofane jabłka byłyby przerobione na biopaliwa, biogaz czy rozdane do karmienia zwierząt to byłaby faktyczna pomoc – komentuje.

Przeczytaj także: Śląskie: ARR zablokowała dostawy jabłek do fundacji. Sprawdza ścieżkę dystrybucji

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM