Premier Szydło: Polska wieś znajduje się w najlepszej kondycji od lat

Autor: PAP 27 września 2017 15:43

Premier Szydło: Polska wieś znajduje się w najlepszej kondycji od lat Premier Beata Szydło/ Fot. Piotr Waniorek

Wniosek PSL o wotum nieufności wobec ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela jest zaskakujący w momencie, kiedy polska wieś znajduje się w najlepszej kondycji od lat - mówiła w środę premier Beata Szydło podczas sejmowej debaty nad odwołaniem ministra.

Premier podkreśliła, że obecna sytuacja na wsi to zasługa polskich rolników, którzy stanowią "ostoję patriotyzmu, polskości, tradycji i gospodarności".

Zwracając się do autorów wniosku - posłów PSL - podkreśliła, że ludowcy od 1989 r. wchodzili w koalicje rządowe przez 18 lat. "Braliście państwo odpowiedzialność za sytuację na polskiej wsi" - zauważyła Szydło.

Jak dodała w ciągu minionych dwóch lat rząd PiS musiał odwracać "niekorzystne dla polskiej wsi decyzje", które podejmowało również PSL w trakcie swoich rządów z PO.

"To wszystko, co zostało tutaj powiedziane pokazuje jak wiele było zaniedbań i jak wiele trzeba było zrobić dla polskiej wsi" - stwierdziła premier.

Szefowa rządu podkreśliła, że jest jeszcze wiele projektów i planów do zrealizowania związanych z rolnictwem. "Wniosek o wotum nieufności jest o tyle zaskakujący, że trafia on do Sejmu w momencie, kiedy polska wieś znajduje się w najlepszej kondycji od lat" - oświadczyła premier. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM