Powstało logo "Bezpośrednio od polskiego rolnika"

$data.author.description Autor: farmer.pl 07 maja 2015 06:46

Powstało logo "Bezpośrednio od polskiego rolnika" fot. za farmer.pl

Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi ICPPC oraz Komitet Protestacyjny Rolników z Zielonego Miasteczka proponują logo „Bezpośrednio od polskiego rolnika”. Ma być wykorzystywane „do tego, by wspierać gospodarstwa rodzinne, które głęboko odczuwają skutki wyjątkowo restrykcyjnej i niesprawiedliwej dla rolników polityki rządu”.

„Logo ma umożliwić identyfikację dobrej jakości żywności pochodzącej z gospodarstw rodzinnych w czasach, gdy dochody rolników pozostają pod dużym znakiem zapytania, a sprzedaż żywności jest coraz bardziej zmonopolizowana przez duże sieci supermarketów, które faworyzuje rząd” – twierdzą protestujący w wydanym komunikacie. 

Logo ma pomóc rolnikom i konsumentom w prowadzeniu sprzedaży bezpośredniej. Rolnicy będą mieć gwarancję, że otrzymają sprawiedliwą zapłatę za wysokiej jakości żywność, jaką wytwarzają w swoich gospodarstwach, ponieważ wyeliminuje to pośredników. Z kolei konsumenci, mając świadomość, skąd pochodzi żywność, którą kupują, będą mogli podejmować świadome decyzje odnośnie zakupu.

- Wprowadzone do obiegu logo „Bezpośrednio od polskich rolników” jest kolejną inicjatywą mającą zwrócić uwagę na jawną niesprawiedliwość obecnych przepisów odnośnie nielegalnej żywności - przepisów, które Sejm i Senat ostatnio zmienił, ale na gorsze... - mówi Jadwiga Łopata, rolniczka, aktywistka, laureatka ekologicznego Nobla.

- Symbol „Bezpośrednio od polskich rolników” jest wezwaniem do obrony polskich rolników i wspaniałej żywności, jaką wytwarzają w swoich gospodarstwach. Nie mogę uwierzyć, że Polska tak przytłacza swoich najlepszych, tradycyjnych rolników, narzucając im tak przestarzałe, drakońskie przepisy dotyczące wytwarzania żywności. Istnieją poważne podstawy do tego, by zaskarżyć polski rząd do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości i uzyskać zadośćuczynienie za tą jawną niesprawiedliwość – ocenia sir Julian Rose, prezes ICPPC.

Czytaj więcej na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM