Posłanka PiS pisze do UOKiK ws. niskich cen skupu owoców

Autor: Echo Dnia 28 lipca 2016 13:21

Posłanka PiS pisze do UOKiK ws. niskich cen skupu owoców Anna Krupka, poseł PiS; fot.facebook.com

Niskie ceny owoców miękkich na skupach w regionie świętokrzyskim skłoniły świętokrzyską poseł Prawa i Sprawiedliwości, Annę Krupkę do podjęcia interwencji. Parlamentarzystka wystosowała pismo do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Marka Niechciała - podaje lokalna gazeta "Echo Dnia".

Poseł wyjaśnia, że w ostatnim czasie do jej biura poselskiego trafiało dużo niepokojących informacji o wyjątkowo niskich cenach wiśni i czarnych porzeczek na skupach w regionie świętokrzyskim. - Na terenie województwa, a zwłaszcza powiatu sandomierskiego, będących obecnie jednym z głównych terenów, gdzie skoncentrowana jest produkcja tych owoców cena wynosi dziś od 70 groszy do złotówki i 10 groszy, a co wymaga podkreślenia - cena ta ciągle spada – pisze poseł Krupka.

Zwraca ona także uwagę na wysokie koszty. Według parlamentarzystki, brak jest uzasadnienia merytorycznego dla niższych cen wiśni w 2016 roku w porównaniu do lat 2014-2015 roku. Jej zdaniem zwiększa się popyt na wiśnie i cena skupu w porównaniu z 2014 czy 2015 powinna być wyższa. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości domaga się także sprawdzenia , czy przetwórcy korzystający ze funduszy unijnych na budowę i modernizację swoich zakładów wywiązują się z obowiązku osiągania 50 procent dostaw surowca poprzez umowy kontraktacyjne z rolnikami. 

Więcej w "Echo Dnia".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM