Poseł PiS: Pomoc de minimis nie rozwiąże problemów na rynku owoców miękkich

Autor: kielce.gazeta.pl 04 sierpnia 2015 15:03

Poseł PiS: Pomoc de minimis nie rozwiąże problemów na rynku owoców miękkich Poseł PiS: Sytuacja na rynku czarnych porzeczek jest katastrofalna; fot. shutterstock.com

Jak podkreślił w Sejmie poseł Prawa i Sprawiedliwości Marek Kwitek, "rynek owoców miękkich jest najbardziej rozregulowanym i niestabilnym rynkiem. Jeśli nie będzie umów kontraktacji, nie da się tego problemu rozwiązać udzieleniem pomocy de minimis" - czytamy w serwisie gazeta.pl.

Jego zdaniem, sadownicy wielokrotnie wyrażali swój sprzeciw wobec polityki rolnej prowadzonej przez rząd PO-PSL. - Rolnicy od lat wskazują na zmowę cenową kilku koncernów kapitału zagranicznego, które kierując się chęcią zysku, wprowadzają nieuzasadniony dyktat cenowy i decydują nie tylko o polskim rynku przetwórczym, ale wpływają też na rynki na świecie - podkreślił poseł Marek Kwitek na łamach serwisu gazeta.pl.

Przyznał, że obecna sytuacja na rynku czarnych porzeczek jest katastrofalna. I podkreślił, że jest to skutek drastycznie niskich cen skupu tych owoców, jakie podyktowały producentom zakłady przetwórcze, które za 1 kg porzeczek płacą 30-40 gr.

Czytaj więcej na kielce.gazeta.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM