Poseł Maliszewski: Jurgiel powinien odejść! PiS nie rozumie problemów polskiej wsi

Autor: www.parlamentarny.pl 02 października 2016 19:35

Poseł Maliszewski: Jurgiel powinien odejść! PiS nie rozumie problemów polskiej wsi Mirosław Maliszewski, prezes Związku Sadowników RP, poseł (PSL)/ fot. PTWP

- Obecnie mamy do czynienia z bardzo niskimi cenami skupu owoców, ASF, trudną sytuacją na rynku mleka czy zbóż. Rolnicy nie mają ostatnio dobrego czasu, a PiS pokazuje, że nie rozumie oraz nie potrafi rozwiązać problemów polskiej wsi - mówi w rozmowie z Parlamentarny.pl Mirosław Maliszewski z PSL.

- Od początku tej kadencji zastanawiałem się czy działania partii rządzącej w stosunku do rolników są szczere czy jest to tylko propaganda polityczna i wykorzystywanie rolników do swoich politycznych celów. Dziś, kiedy po kilku miesiącach analizuję wszystkie projekty, które trafiły do Sejmu, wydaje się, że rolnicy służyli PiS tylko do zdobycia władzy - twierdzi Mirosław Maliszewski.

Jak dodaje, w ciągu tego roku rząd nie podjął ani jednej ustawy, która mogłaby korzystnie wpłynąć chociażby na ceny produktów rolnych.

- Bardzo negatywnie to oceniam. Widać wyraźnie, że poszczególne resorty w ostatnich miesiącach nie robiły nic w kwestii zapobieżenia kryzysu spowodowanego problem niskich cen. Ministerstwo rolnictwa długo nie chciało uwierzyć, że on rzeczywiście istnieje - mówi Maliszewski.

Przeczytaj cały wywiad na Parlamentarny.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM