Ponad połowa rodzin rolników załapie się na program 500 plus

Autor: www.bankier.pl/www.sadyogrody.pl 29 marca 2016 12:13

Ponad połowa rodzin rolników załapie się na program 500 plus Rolnicy mają się z czego cieszyć. Jak dobrze pójdzie, to ponad połowa rodzin rolników z małoletnimi dziećmi załapie się na program 500 plus/ fot. shutterstock

Rolnicy mają się z czego cieszyć. Jak dobrze pójdzie, to ponad połowa rodzin rolników z małoletnimi dziećmi załapie się na program 500 plus. W modelowym przykładzie 2+1 wystarczy, że będą posiadać gospodarstwo rolne o powierzchni mniejszej niż 11,5 ha - informuje bankier.

Zgodnie z projektem dochód z gospodarstwa rolnego szacowany będzie na podstawie obwieszczanego przez GUS dochodu z hektara przeliczeniowego – obecnie wynosi on 2506 zł. Oznacza to, że 3-osobowa rodzina rolników (2+1) załapie się na 500+ pod warunkiem, że ma nie więcej niż 11,5 ha gospodarstwo i żadnego innego legalnego dochodu.

Tak się składa, że jest to wartość zbliżona do średniej wielkości gospodarstwa rolnego w Polsce, a blisko 75% ma powierzchnię mniejszą niż 10 ha.

W szczególnych wypadkach, gdy obliczony dochód będzie zbyt wysoki, by rodzina z jednym dzieckiem załapała się na świadczenie na każde posiadane dziecko, niektórym małym gospodarstwom rolnym bardziej będzie opłacało się oddanie w dzierżawę części posiadanej ziemi.

Czytaj więcej w Bankierze. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM