Ponad 11 mln euro dla Polski na program dystrybucji owoców w szkołach

Autor: FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł 27 grudnia 2015 15:29

Ponad 11 mln euro dla Polski na program dystrybucji owoców w szkołach fot. shutterstock

W dniu 16 grudnia br. Specjalny Komitet ds. Rolnictwa (SCA) przypieczętował wstępne porozumienie pomiędzy unijnymi instytucjami osiągnięte w ubiegłym tygodniu, które wcześniej (14 grudnia br.) spotkało się już w większości z akceptacją ministrów rolnictwa na posiedzeniu Rady Rolnej w Brukseli - informuje FAMMU/FAPA z wykorzystaniem Reuters i innych źródeł.

Według wstępnych danych, proponowana wysokość alokacji dla obu programów wsparcia darmowej dystrybucji owoców i warzyw oraz mleka w szkołach wyniesie łącznie 250 mln EUR, w tym dla owoców i warzyw zarezerwowano 150 mln EUR. Dla Polski przewidziano wsparcie programu nieodpłatnej dystrybucji owoców i warzyw w szkołach w wysokości 11,64 mln EUR, a szkolnej dystrybucji mleka w wysokości 10,2 mln EUR.

Zgodnie z wymogami proceduralnymi, porozumienie musi jeszcze zostać ostatecznie zaakceptowane przez Komitet Rolny (COM AGRI) Parlamentu Europejskiego oraz przez cały Parlament, a także uzyskać akceptację ze strony unijnych ministrów rolnictwa. Jeśli to nastąpi, to programy zostaną opublikowane w oficjalnym Dzienniku Urzędowym UE i powinny wejść w życie w sierpniu 2017 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM