Polwax – więcej produktów, silniejsza pozycja w Europie

Autor: Artykuł dostarczony przez firmę Polwax SA. 06 października 2016 12:33

Polwax – więcej produktów, silniejsza pozycja w Europie Jacek August, dyrektor Biura Sprzedaży Parafin Polwax S.A./ fot mat. pras. Polwax

Rusza budowa nowoczesnej instalacji odolejania rozpuszczalnikowego na należącym do Spółki terenie w Czechowicach-Dziedzicach. Po zakończeniu inwestycji Polwax zakłada wzrost przychodów o minimum 30-40 proc. Kluczem do sukcesu będą zaawansowane parafiny przemysłowe różnych zastosowań, których udział w ofercie handlowej i produkcyjnej przekroczy 50 proc.

Wśród nich nie zabraknie tych wykorzystywanych w przemyśle rolno-spożywczym oraz przez firmy oferujące nowoczesne opakowania do żywności.

Szacowany łączny koszt inwestycji wynosi 123,6 mln zł i będzie ona finansowana ze środków własnych spółki oraz kredytu. Budowane przez Polwax instalacja to trzecia największa tego typu instalacja w Europie, o zdolnościach produkcyjnych 30 tys. ton rocznie i jednocześnie najnowocześniejsza z nich. Uruchomienie produkcji planowane jest w II połowie 2019 roku.

O wpływie instalacji odolejania rozpuszczalnikowego w Czechowicach-Dziedzicach na przyszłą ofertę dla rolników, sadowników i ogrodników rozmawiamy z Jackiem Augustem, dyrektorem Biura Sprzedaży Parafin Polwax S.A.

Czy w rozbudowywanej produkcji i planowanej instalacji przewidzieliście Państwo także miejsce dla produktów dla ogrodnictwa, czy sadownictwa?

Oczywiście. To nie tylko ważne, ale i przyszłościowe rynki zbytu dla naszych produktów. Nowa instalacja da nam także więcej cerezyn – uniezależniając nas od ich zewnętrznych dostawców, oraz atrakcyjne mikrowoski.

Rozumiem, że branża rolno-spożywczej pozostaje atrakcyjnym rynkiem dla Spółki?

Dziś oferujemy 3 różne grupy produktowe dla tych odbiorców, docelowo ta liczba przynajmniej się podwoi. W grupie rozwijanych produktów będą oczywiście antyzbrylacze, o różnych – nie tylko tych znanych dziś zastosowaniach.

I już na koniec pytanie, na które każdy z naszych czytelników chciałby zapewne znać odpowiedź. Jak dziś wygląda udział tych produktów w ofercie - a jak może wyglądać za 3 lata?

Rośnie udział i znaczenie. Nowoczesne produkty dla rolnictwa i sadownictwa to jeden z tych segmentów, który będzie rozwijany. Nie chciałbym dziś operować procentami udziału, czy tez tonami gotowych produktów – bo z jednej strony za wcześnie, z drugiej byłoby to – jakby podpowiadanie – innym uczestnikom rynku, gdzie i jak chcemy się aktywizować. Dlatego jedynym podsumowaniem może i powinno być stwierdzenie – odbiorcy z sektora rolno-spożywczego będą się z nami spotykać częściej i w znacznie szerszym niż dotychczas zakresie.

Dziękujemy za rozmowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM