Płońsk: Plantatorzy truskawek protestowali wz. z problemami z zatrudnianiem cudzoziemców

Autor: Radio Płońsk 18 maja 2018 12:20

Płońsk: Plantatorzy truskawek protestowali wz. z problemami z zatrudnianiem cudzoziemców fot. shutterstock.com

Ponad 40 ciągników przejechało wczoraj ulicami Płońska, by w symboliczny sposób dać wyraz swojemu niezadowoleniu ze skomplikowanych procedur przy rejestracji cudzoziemców w PUP, gdzie zmuszeni byli stać w długich kolejkach – podało Radio Płońsk.


Jak przyznał Wojciech Szafrański, jeden z plantatorów truskawek, a zarazem przewodniczący dzisiejszego protestu, jeżeli rolnicy nie będą traktowani poważnie, to manifestacje mogą się powtórzyć, ale w mniej „kulturalnej” formie:


- Manifestujemy po to, abyśmy byli zauważeni i w końcu traktowani poważnie. Jeżeli będzie nam się utrudniało grzeczne i kulturalne akcje, będą organizowane mniej kulturalne, a chyba nikomu nie jest to potrzebne – mówił przewodniczący protestu - Chcemy też wyjaśnić sobie pewne formalności przy zatrudnianiu cudzoziemców. Koledzy z gminy Załuski apelowali i prosili wielokrotnie o utworzenie wydziału, ale nie mogą się tego doczekać. Główne pytanie: dlaczego jest taka zwłoka i dlaczego tak się nas traktuje? - podsumowywał Szafrański.

Po przejeździe ulicami Płońska, plantatorzy udali się do budynku Starostwa Powiatowego, gdzie spotkali się ze starostą Andrzejem Stolpą oraz dyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy Eugeniuszem Demianiukiem, który odpowiadał na pytania zebranych w sali konferencyjnej rolników.

Więcej Radio Płońsk.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM