Płocki Bank Żywności rozda jabłka - każdemu kto się zgłosi

Autor: www.sadyogrody.pl 03 lutego 2015 15:55

Od 3 lutego Bank Żywności rozpoczyna akcję "Jabłka dla płocczan". Po jabłka może zgłosić się każdy i zabrać ich tyle, ile udźwignie. Będą wydawane na specjalnie zorganizowanych stoiskach w kilku punktach miasta.

To oznacza, że płocki Bank Żywności nie ma co zrobić z jabłkami zgromadzonymi w magazynach. A bezpłatne rozdawnictwo (każdemu!) może popsuć rynek. Zwłaszcza, że KE zaproponowała nową transzę pomocy, w której owoce miały trafić m.in. do organizacji charytatywnych.

Jak już informował serwis www.sadyogrody.pl, zdaniem organizacji branżowych, przyjęcie rozporządzenia w proponowanym kształcie spowoduje dalszą destabilizację rynku jabłek w Polsce oraz narazi budżet kraju na zwrot pomocy przyznanej przez Unię Europejską, a próba skierowania na rynek krajowy ponad 150 tys. ton jabłek na bezpłatną dystrybucję w okresie 5 miesięcy (luty-czerwiec), musi się skończyć katastrofą.

Zdaniem ekspertów, warunki handlu jabłkami mogłoby poprawić przeznaczenie owoców na cele niekonsumpcyjne, np. na produkcję biogazu.

Czytaj także: 

Producenci owoców: Przyjęcie rozporządzenia o wsparciu skończy się katastrofą

Maliszewski: Niezagospodarowane jabłka powinny trafić do biogazowni

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM