PIS: Sytuacja polskich rolników jest zła?

Autor: PAP 24 czerwca 2015 13:09

Według Beaty Szydło, kandydatki PiS na premiera, trzeba wspierać lokalny przemysł, tworzyć miejsca pracy a mieszkańcy małych miast i wsi powinni mieć równy dostęp do ochrony zdrowia i edukacji.

Wiceprezes PiS wyruszyła w trasę Szydłobusem; przekonywała, że program wyborczy PiS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom zwykłych ludzi. Ma on zostać zaprezentowany na początku lipca. Podkreśliła, że czas, by z rozwoju gospodarczego zaczęli korzystać wszyscy Polacy. Mówiąc o przemyśle podkreślała, że "czas skończyć z polityką likwidacji".

Podczas wizyty w Pułtusku mówiła, że trzeba dać szansę i oddech Polsce powiatowej, mniejszym miastom. Szydło uważa, że bez małych miast i miasteczek, "Polska będzie się zwijała". "Jesteśmy za tym, by wspierać polskich przedsiębiorców, polski przemysł, małe rodzinne firmy. To jest dzisiaj sól ziemi takich małych miejscowości, gmin lokalnych" - powiedziała Szydło.

Podczas spotkania z mieszkańcami wsi Karniewo zaznaczyła, że bez względu na miejsce zamieszkania ludzie powinni mieć równy dostęp do ośrodków zdrowia, edukacji, środków komunikacji. - Na wsi trzeba jeszcze mówić o obronie polskiej ziemi, polskich wartości i tradycji - powiedziała. Oceniła, że sytuacja polskich rolników jest zła.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM