PiS nie wywiązuje się z zapowiedzi walki z nepotyzmem?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 01 kwietnia 2016 12:10

PiS nie wywiązuje się z zapowiedzi walki z nepotyzmem? Zgodnie z doniesieniami prasowymi już 200 stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, agencjach państwowych, zwłaszcza rolnych, i instytucjach, zostało obsadzonych przez rząd osobami związanymi z partią rządzącą / fot. shutterstock

Liczą się kompetencje i zaufanie – tak minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz określił zasady zmian personalnych przeprowadzanych w spółkach z udziałem Skarbu Państwa.

- Szanowna Pani Marszałek! Panowie Ministrowie! Socjaliści Wierzący i Niewierzący! Dzisiaj będzie i o tych, i o tych – tak swoje wczorajsze sejmowe wystąpienie zaczął poseł Tomasz Jaskóła. - W imieniu Klubu Poselskiego Kukiz’15 na podstawie 194 art. regulaminu Sejmu złożyłem wniosek o przedstawienie przez prezesa Rady Ministrów podczas 15. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej informacji bieżącej dotyczącej polityki kadrowej w spółkach z udziałem Skarbu Państwa i instytucjach podległych Radzie Ministrów - mówił.

Zgodnie z doniesieniami prasowymi już 200 stanowisk w spółkach Skarbu Państwa, agencjach państwowych, zwłaszcza rolnych, i instytucjach, zostało obsadzonych przez rząd osobami związanymi z partią rządzącą: działaczami PiS, bliskimi, zwolennikami, znajomymi. Gdy analizuje się listę obsadzonych stanowisk, zachodzi bardzo poważna obawa dotycząca kompetencji przynajmniej części tych osób. Mieliśmy nadzieję, że PiS wyeliminuje patologie socjalistów niewierzących, czyli Platformy i PSL-u.

Poseł wyraził rozczarowanie nierealizowaniem zapowiedzi walki z nepotyzmem, głoszonych przez PiS w kampanii wyborczej i tytułem przykładu wymieniał sytuacje dotyczące agencji rolnych.

Przeczytaj również: Krewny posła PiS zastępcą kierownika nowosądeckiego biura ARiMR

Więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM