Pieniądze na system informatyczny w ARiMR zostały zdefraudowane?

$data.author.description Autor: Farmer.pl 27 lutego 2016 15:03

Pieniądze na system informatyczny w ARiMR zostały zdefraudowane? Jak twierdzi minister – spowodowany częściowo defraudacją pieniędzy przeznaczanych na budowę systemu informatycznego/ fot. shutterstock

Nieprzygotowanie ARiMR do wypłaty dopłat bezpośrednich to ogromny problem dla Ministerstwa Rolnictwa. Jak twierdzi minister – spowodowany częściowo defraudacją pieniędzy przeznaczanych na budowę systemu informatycznego - informuje farmer.pl.

- Kilka miliardów złotych - w wyniku doprowadzenia do tego, że udzielano na zamówienia „z wolnej ręki” - zostało zdefraudowane w mojej ocenie, a wiem dokładnie o czym mówię, na to są dokumenty – stwierdził minister Krzysztof Jurgiel i zapowiedział, że wróci do tematu.

Jak poinformowało ministerstwo, do 2015 roku łączny koszt umów aplikacyjnych tylko dla 6 głównych spółek wyniósł ok. 2,3 mld zł, z czego z „wolnej ręki” wydano ok. 900 mln zł.

NIK kończy kontrolę w ARiMR, trwają też kontrole wewnętrzne. Jednak przede wszystkim ministerstwo skupiło się na tym, aby realizować zadania i mimo tych trudności dopłaty bezpośrednie zostaną wypłacone w ustawowo przewidzianym czasie.

Czytaj więcej na www.farmer.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM