Piechociński: Będzie to rekordowy rok dla polskich rolników, pomimo suszy

Autor: www.money.pl 14 września 2015 11:29

Piechociński: Będzie to rekordowy rok dla polskich rolników, pomimo suszy Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki/ fot. PTWP

Jak mówił Janusz Piechociński podczas przemówienia rozpoczynającego Dzień Polski na wystawie światowej EXPO, nie mogło zabraknąć na niej Polski, kraju, który nie zmarnował ostatnich 25 lat wolności. Dodał, że zbudowaliśmy nowoczesną i konkurencyjną - szóstą w Europie – gospodarkę. Wicepremier zapowiedział również, że to będzie rekordowy rok dla polskich rolników, pomimo suszy w Europie - informuje money.pl.

W niedzielę od rana w Mediolanie trwał Dzień Polski - czyli specjalny czas dla każdego wystawiającego się na wystawie światowej EXPO kraju. Z oficjalną wizytą do Włoch udał się Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki.

Janusz Piechociński wskazywał również na olbrzymią zasługę polskiej wsi w budowaniu silnej gospodarki. Mówił, że z konsekwencją przedstawiamy ofertę polskiej wsi i rolnictwa, a o sile naszych dokonań świadczy wynik zeszłorocznego eksportu. Ten rok, pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych w Europie, będzie jeszcze lepszy - zapewniał.

Czytaj więcej na money.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM