Ogłoszono upadłość grupy producentów Jabłuszko z Drwalewa w gm. Chynów

Autor: www.nadwisla.pl/www.sadyogrody.pl 24 września 2015 14:56

Ogłoszono upadłość grupy producentów Jabłuszko z Drwalewa w gm. Chynów Sąd ogłosił upadłość grupy producenckiej Jabłuszko z Drwalewa w gminie Chynów. Powód? Są niewypłacalni/ fot. sadyogrody.pl

Sąd ogłosił upadłość grupy producenckiej Jabłuszko z Drwalewa w gminie Chynów. To dramat dla wielu sadowników, którzy nie otrzymali zapłaty za zeszłoroczne zbiory - informuje serwis nadwisla.pl.

Postanowienie sądowe wydano 31 sierpnia. Wojciech Lisowski z Wydziału Gospodarczego radomskiego sądu informuje, że wniosek o ogłoszenie upadłości złożył w połowie czerwca zarząd spółki. Powód: niewypłacalność. 

To tragedia dla mnóstwa sadowników.  Jak twierdzi sadownik z okolic Warki, wielu nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji, czekają, bo myślą, że to przejściowe trudności i że w końcu dostaną zapłatę. Jabłuszko jest mu winne ponad 30 tysięcy złotych. Przywiózł owoce do Drwalewa w lutym, pierwszą ratę miał otrzymać po 15 dniach. Ale nie dostał nic. Skierował sprawę do sądu, obecnie jego pieniądze próbuje ściągnąć komornik.

Siedzibę Jabłuszka uroczyście otwarto w 2008 roku. Budowę magazynów, chłodni i w pełni zautomatyzowanej sortowni owoców w 3/4 sfinansowała Unia Europejska.

Czytaj więcej w nadwisla.pl. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE