Nowy kierunek na UP w Lublinie - Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej

Autor: www.sadyogrody.pl/www.up.lublin.pl 26 listopada 2015 09:57

Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie na Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu uruchamia nowy kierunek studiów stacjonarnych II stopnia – Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej.

Jak podaje UP w Lublinie kierunek ten utworzono, bowiem kwestie zapewnienia jakości i bezpieczeństwa surowców roślinnych mają obecnie podstawowe znacznie z punktu widzenia wymagań konsumentów i innych uczestników obrotu towarami oraz ochrony środowiska. Wdrożenie systemów jakości podnosi konkurencyjność firm i umożliwia zbyt produktów na rynku krajowym, unijnym i światowym. Na rynku pracy nie ma absolwentów posiadających specjalistyczną wiedzę i umiejętności w zakresie zapewnienia i zarządzania jakością w produkcji surowców roślinnych.

Absolwent kierunku „Zarządzanie jakością w produkcji roślinnej” będzie przygotowany do podjęcia zatrudnienia jako specjalista ds. jakości i audytor wewnętrzny systemów zarządzania jakością w przedsiębiorstwach, zwłaszcza branży żywnościowej i przetwórstwa owocowo-warzywnego, grupach producenckich i indywidualnych gospodarstwach rolnych i ogrodniczych, jednostkach doradczych i innych firmach na stanowiskach związanych z zarządzaniem jakością, w inspekcjach jakości handlowej i sanitarnej, w komórkach organizacyjnych związanych z nadzorem operacyjnym w zakresie zapewnienia jakości i zarządzania jakością.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM