Nowa strategia promocji polskiej żywności. W stolicy powstanie showroom!

$data.author.description Autor: Paweł Jachowski, portalspozywczy.pl 20 stycznia 2015 14:18

Nowa strategia promocji polskiej żywności. W stolicy powstanie showroom! Ilona Antoniszyn-Klik, wiceminister gospodarki; fot. zelaznastudio.pl

W Warszawie ma powstać polski showroom żywnościowy - zapowiada w rozmowie z serwisem www.portalspozywczy.pl Ilona Antoniszyn-Klik, podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki.

- Przede wszystkim chcemy mieć coraz więcej przyjazdowych, a nie wyjazdowych misji. Musimy nauczyć się wspierać eksport w taki sposób poprzez to, że pierwszy krok będzie robiony w Polsce. Eksporter będzie wyjeżdżał już przygotowany, z pierwszym pakietem kontaktów, które nabył na wszystkich forach, które się będą odbywały tutaj - zapewnia Antoniszyn-Klik.

Bardzo ważnym elementem promocji żywności będzie nasz polski showroom żywnościowy. - Mam nadzieję, że uda się go sfinalizować już niedługo. Jego uruchomienie oznacza, że wszyscy przyjeżdżający oferenci będą oglądali stałą wystawę polskiej żywności, która będzie się mieściła w Warszawie. Nad tym projektem pracujemy wspólnie z PAIiIZ-em. Mamy już wybranych parę potencjalnych lokalizacji, posiadamy też odpowiednie środki. O tym projekcie rozmawialiśmy z PAIiIZ-em już w ostatnim kwartale. Myślę, że ostateczny wybór lokalizacji to kwestia pierwszego kwartału 2015 r., a ponieważ będziemy wynajmowali gotową infrastrukturę, to nie trzeba będzie czekać długo na uruchomienie showroomu. Być może uda się tego dokonać mniej więcej w połowie bieżącego roku - dodaje podsekretarz stanu w MG.

Czytaj więcej w serwisie www.portalspozywczy.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM