Nie ustają prostesty przeciwko przebiegowi linii Kozienice - Ołtarzew

Autor: www.zachodniemazowsze.info/www.sadygrody.pl 04 lipca 2016 12:48

Nie ustają prostesty przeciwko przebiegowi linii Kozienice - Ołtarzew Mieszkańcy oraz władze Żyrardowa i Wiskitek nie ustają w protestach przeciwko ustalonemu przebiegowi linii 400 kV / fot. pixabay

Mieszkańcy oraz władze Żyrardowa i Wiskitek nie ustają w protestach przeciwko ustalonemu przebiegowi linii 400 kV. Definitywnie żądają zmiany decyzji podjętej przez Grupę Roboczą - informuje zachodniemazowsze.info.

Mieszkańcy oraz władze Wiskitek, Żyrardowa i okolic nie chcą pogodzić się z ustaleniami Grupy Roboczej, która, w wyniku prac, zadecydowała, że najbardziej optymalnym przebiegiem linii 400 kV w naszym regionie będą tereny wzdłuż autostrady A2 i drogi krajowej nr 50. Już wielokrotnie protestowali przeciwko planom lokalizacji linii w tych miejscowościach, głównie poprzez blokady dróg, zorganizowali również pikietę pod Ministerstwem Energii w Warszawie. Włodarze wysyłali dziesiątki pism w tej sprawie, wzięli udział w wielu spotkaniach.

Pod koniec czerwca w Sejmie odbyło się posiedzenie Komisji ds. Energii i Skarbu Państwa. Wzięło w nim udział około 20 samorządowców i przedstawicieli strony społecznej, którzy bronili swojego stanowiska przeciwko lokalizacji linii 400 kV na terenie Żyrardowa, Mszczonowa, Wiskitek i okolic. Przedstawiciele inwestora – Polskich Sieci Elektroenergetycznych (PSE) oświadczyli, że to ostateczna decyzja wyboru wariantu przebiegu i jedyna kwestia, w której może ustąpić pola, to uszczegółowienie lokalizacji trasy w ramach tego wybranego już korytarza.

Minister Piotr Naimski zapewnił, że ocena decyzji o wyborze modernizacji korytarza na kontrowersyjnej trasie DK50 – A2 zostanie dokonana. Wynik przeprowadzonej ponownie oceny ma mieć wpływ na ostateczną decyzję.

Więcej na zachodniemazowsze.info. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM