Nie będzie wstrzymania sprzedaży ziemi ANR

$data.author.description Autor: www.farmer.pl 27 września 2015 16:27

Nie będzie wstrzymania sprzedaży ziemi ANR fot. shutterstock

Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi otrzymała negatywną odpowiedź na swój dezyderat, wzywający do wstrzymania sprzedaży nieruchomości rolnych pozostających w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa o powierzchni przekraczającej 10 ha, a w szczególności tych, które są zbywane w trybie pierwokupu.


Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi uznała za niezadowalającą odpowiedź na dezyderat wystosowany do ministra rolnictwa w sprawie czasowego wstrzymania sprzedaży przez Agencję Nieruchomości Rolnych niektórych nieruchomości rolnych, pozostających w Zasobie Własności Skarbu Państwa.

Komisja oczekiwała wstrzymania sprzedaży nieruchomości rolnych pozostających w Zasobie Własności Rolnej Skarbu Państwa o powierzchni przekraczającej 10 ha, a w szczególności tych, które są zbywane w trybie pierwokupu.

„Podjęcie powyższej decyzji jest niezbędne ze względu na ujawnione w ostatnim czasie przypadki sprzedaży kilkusethektarowych, państwowych nieruchomości rolnych wbrew negatywnej opinii Izb Rolniczych oraz z naruszeniem zasad polityki rolnej, a także po zaniżonych cenach, co skutkuje stratami dla Skarbu Państwa. Świadczy to o tym, że kierownictwo ANR nie wyciągnęło żadnych wniosków z raportów Najwyższej Izby Kontroli, która negatywnie oceniała działania Agencji (…)” – podano w dezyderacie.

Więcej czytaj na www.farmer.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WIĘCEJ NA TEMAT

PRAWO I DOTACJE

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

NEWSLETTER

ZNAJDŹ NAS NA GOOGLE+

POLECAMY CZASOPISMA

WYSZUKIWARKI

KALENDARIUM